7.01.2010

Siz Sırlarıyla Gömülen Kadınlardan Biri Olmakta Israrlı mısınız?

Mersin Arslanköy'de yaşayan kadınlar, sırlarıyla gömülen kadınlardan olmak istememişler. Erkekler yaşadığımız sıkıntıları, kendilerinin bize yaşattıklarını görsün diye düşünüp bir tiyatro düzenlemeye karar vermişler. Köydeki okuldan da yardım alarak amaçlarına ulaşıyorlar. Evet, belgesel film bunu anlatıyor.

Filmin künyesi:

Yapım/Yönetim/Kamera/Kurgu: Pelin Esmer
Ortak Yapımcı: Nida Karabol Akdeniz
Müzik: Mazlum Çimen
Yapım Sorumlusu: Peri Johnson
Ses kayıt: Emrah Yıldırım, Bülent Kılıç
Yapım yılı: 2005
Oyuncular: Arslanköy Tiyatro Ekibi=> Behiye Yanık, Cennet Güneş, Fatma Fatih, Fatma Kahraman, Hüseyin Arslanköylü, Naşide Kahraman, Nesime Kahraman, Saniye Cengiz, Ümmü Kurt, Ümmüye Koçak, Zeynep Fatih
 

70 dakikanızı ayırın ve izleyin derim ben.
Kadınlığımdan dolayı çektiğim sıkıntıları yazayım bir derseniz de, kadinlaryaziyor@gmail.com adresine gönderin yazılarınızı. Yazılarımız, hayatlarımız artsın.

1 yorum:

Azura dedi ki...

Cok guzel video. Finalde duygulandim valla. Ordaki kadinlarin tiyatroya baslamadan once ve sonunda ne kadar cok bariz degistikleri fark edilebiliyor. Gercekten cok onemli bir gelisme bu. Kim bilir ordaki kadinlardan kaci aslinda cok zeki, kaci aslinda cok yeteneklidir de bu yetenekler gelismedigi icin curumustur. Kadinlar kiymetlidir. En cok da dogudaki kadinlarimiz!..